Aby obstawiać zakłady bukmacherskie w większości przypadków prędzej czy później poproszeni zostaniemy o weryfikację danych. Jest to niezbędne z racji tego że w końcu do gry wchodzą pieniądze, a gdy chodzi o gotówkę to wiadomo że nikt nie chce zostać oszukany przez drugą osobę, dlatego też weryfikacja danych u bukmachera jest dość konieczna. Co wiąże się z weryfikacją danych u bukmacherów?

Czy musimy weryfikować swoje dane u bukmacherów?

Czy weryfikacja konta u bukmacherów jest konieczna?

Jeżeli jej nie ukończymy, nie będziemy mogli obstawiać spotkań, czyli, inaczej mówiąc, korzystać z tego, co znajduje się na konkretnym portalu bukmacherskim. Jeśli jednak nie czujecie się dobrze z tym, że musicie weryfikować swoje dane, to przeczytajcie, czym jest konto tymczasowe u bukmachera i w jaki sposób ono działa. Same słowa ,,weryfikacja konta u bukmachera” brzmią dość poważnie i kojarzy się zazwyczaj z bardzo zagmatwanymi procesami. Na szczęście, w przypadku branży bukmacherskiej nie jest z nią aż tak źle. Polscy legalni bukmacherzy zazwyczaj od graczy wymagają przede wszystkim skanu dowodu osobistego – z obu stron.

Jakie są sposoby na weryfikację konta bukmacherskiego?

  • Skan dowodu osobistego
  • Skan karty kredytowej
  • Potwierdzenie adresu zamieszkania i danych poprzez załączenie rachunku za prąd czy inne media
  • Skan prawa jazdy bądź innego dokumentu ze zdjęciem
Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Weryfikacja danych u bukmacherów – regulaminy

Każdy bukmacher posiada w swoim regulaminie punkt mówiący o tym, że na jedną osobę, a niekiedy także gospodarstwo domowe czy numer IP, może przypadać tylko jedno konto do obstawiania wydarzeń sportowych. W ten sposób walczy się z wszelkiego rodzaju oszustwami, wymuszeniami bonusów i nie tylko. Nie ma co ukrywać, że nie wszystkim jest to na rękę, ale tak dzieje się już od wiele lat i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało to ulec jakiejkolwiek zmianie, szczególnie, iż obecnie bardzo dba się o sprawy związane ze środkami pieniężnymi.

Dowód tożsamości

Co w przypadku, gdy nasz dowód osobisty stracił ważność, a my jesteśmy w trakcie załatwiania kolejnego? Możemy, oczywiście, wstrzymać się z założeniem konta u bukmachera bądź też zdecydować się na weryfikację w inny sposób, to jest z wykorzystaniem skanu czegoś innego niż dowód. Warto przeczytać ogólną definicję dokumentu tożsamości, tak aby wiedzieć, czym właściwie on jest. Mówiąc najbardziej po ludzku, jak tylko się da, dokument tożsamości ma na celu potwierdzenie tożsamości jego posiadacza. Idąc za Wikipedią, zawiera on zazwyczaj następujące dane: nazwisko i imiona osoby, data urodzenia, płeć, numer identyfikacyjny (np. PESEL) oraz rzadziej: nazwisko rodowe, imiona rodziców, miejsce urodzenia, adres zameldowania, wzrost, kolor oczu i tym podobne.

Jakich danych nie podawać przy weryfikacji?

W przypadku podawania danych w internecie nie ma znaczenia staż w bukmacherce. Każdy z nas w XXI wieku niemal na każdym kroku narażany jest na różnego rodzaju oszustwa online przez hakerów czy przestępców, którzy chcą ukraść nasze dane osobowe. Jeżeli chcecie chronić się przed podejrzanymi procederami, zawsze zwracajcie uwagę, kto i dlaczego potrzebuje informacji na wasz temat. Jeżeli na każdym kroku będziecie wykonywać posłusznie wszystkie kroki pracowników firm bukmacherskich, staniecie się łatwym celem. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, przede wszystkim zakładajcie konta tylko u podmiotów legalnie działających w Polsce. Każdy legalny bukmacher posiada odpowiednie zgody Ministerstwa Finansów i podlega przepisom obowiązującym w naszym kraju. Bez obaw na stronach takich buków możecie wysyłać dowody tożsamości i tym podobne.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCiekawostki i porady bukmacherskie
Następny artykułBetgames u STS
Który bukmacher internetowy jest teraz w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.