W początkowej fazie obstawianie na zakładach bukmacherskich nie jest może zbyt ryzykowne, jednak jeśli ktoś przestanie mieć nad tym kontrolę może stracić na tym całe swoje oszczędności. Wiele osób myśli, iż na zakładach bardzo łatwo się wzbogacić i pomnożyć swój majątek. Jest to mylne założenie, ponieważ jednego dnia będzie miało się szczęście, a innego można przegrać to, co wygrało się wcześniej. Nie ulega wątpliwości, że zakłady bukmacherskie są źródłem uzależnienia, chociaż nie dla każdej osoby.

hazard uzależnia
Czy zakłady bukmacherskie mogą uzależniać?

W sytuacji, gdy ktoś traktuje obstawianie hobbystycznie nie stanie się nic złego. Hobbystyczne obstawianie ma miejsce jednak wtedy, gdy stawia się kilka kuponów na miesiąc. Jeśli obstawia się kupony codziennie, wtedy jest to pierwszy objaw tego, iż dana osoba jest uzależniona i może mieć przez zakłady spore problemy. Ważne jest w tym przypadku wsparcie rodziny, najlepiej odciągnąć gracza od zakładów bukmacherskich, przynajmniej na jakiś czas. Można mu znaleźć np. inne hobby, takie jak bieganie.

Należy mieć świadomość swoich wyborów

Grając na zakładach bukmacherskich trzeba mieć pełną świadomość swoich wyborów. Jeśli ktoś obstawi całe zgromadzone oszczędności na jakiegoś faworyta spotkania piłkarskiego, nie będzie to zbyt rozsądne postępowanie. Wystarczy mała niespodzianka w danym meczu i straci się wszystkie zarobione do tej pory pieniądze. Nie każdy może sobie przecież na to pozwolić, gdyż gracz pozostanie bez bieżących środków na utrzymanie, będzie musiał pożyczyć pieniądze od znajomych lub też z banku.

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Stawiając kupony trzeba mieć jakieś zabezpieczenie finansowe, a więc lepiej stawiać za małe stawki i nie robić tego codziennie. Nawet gra za 2 złote dziennie może prowadzić do poważnego uzależnienia, przez co później gracz nie będzie wyobrażał sobie dnia bez kuponu, bo będzie on dla niego dniem straconym. Takie postępowanie wkrótce może doprowadzić do głębokiej depresji, więc jak widać brak kontroli nad swoimi działaniami może skończyć się dla wielu osób tragicznie.

Zakłady bukmacherskie nie powinny być podstawowym źródłem zarobku

Problem powstaje zwłaszcza wtedy, gdy gracze traktują zakłady bukmacherskie jako podstawowe źródło zarobku. Tego nie można zrobić, ponieważ na zakładach nie da się zawsze wygrywać, nawet jeśli jest się bardzo dobrym i doświadczonym graczem. W końcu przydarzy się sytuacja, kiedy to straci się większe pieniądze i wpadnie się w poważne problemy finansowe. 

Można traktować zakłady bukmacherskie jako dodatkowy dochód, chociaż tego również nie warto czynić. Jeśli ktoś traktuje obstawianie na zakładach hobbystycznie, wtedy można na tym wyjść najlepiej i na pewno nie będzie się uzależnionym od tej czynności. Zazwyczaj największe kłopoty z uzależnieniami od zakładów mają osoby samotne, które nie mają innego celu w życiu, znają się na sporcie i chcą tą wiedzę wykorzystać do zarabiania pieniędzy. Lepiej jednak spożytkować swoje siły na jakąś aktywność fizyczną lub też tradycyjną pracę. Wtedy nie będzie przegrywało się ciężko odkładanych pieniędzy. 

Poprzedni artykułDlaczego należy systematycznie śledzić kursy na dane spotkanie?
Następny artykułTerminy bukmacherskie – co to jest handicap, DNB, under/over?
Polecani bukmacherzy w Polsce posiadają doskonałe opinie graczy zakładów bukmacherskich. Legalni bukmacherzy online oferują więcej niż pozostałe podmioty hazardowe, mają lepszą ofertę zakładów, wyższe kursy i ciekawsze promocje bukmacherskie za darmo.