Ludzie i konie są razem od wielu tysięcy lat. Pozwoliły nam one usprawnić naszą cywilizację w ogólnym tego słowa znaczeniu, ponieważ gdyby nie one, to transport czy też logistyka zapewne nie byłaby na takim poziomie jak dzisiaj, a sama rewolucja industrialna zapewne opóźniłaby się o kilka, jak nie kilkanaście wieków. No ale oprócz transportu i logistyki, pozostaje przecież aspekt rozrywki, czyż nie? Ludzie się nudzą, dlatego też ktoś kiedyś wymyślił taki sport jak wyścigi konne. No i się zaczęło. Wyścigi konne cieszyły się olbrzymią popularnością, dopóki samochód nie przejął od nich głównej roli jeśli chodzi o transportowanie ludzi. A czy tylko to było powodem, dlaczego wyścigi konne straciły na popularności?

Dlaczego wyścigi konne nie są już popularne?

Dlaczego wyścigi konne tak straciły na popularności?

Powodów ku temu jest kilka. Pierwszym powodem jest oczywiście to, że konie straciły sporo popularności na rzecz samochodów (a wyścigi koni na rzecz wyścigów rajdowych), z racji tego że samochody mają o więcej zalet niż konie. Drugim powodem, który sprawił, że popularność tych zwierząt mocno spadła, są wszelkiego rodzaju organizacje walczące ,,o prawa zwierząt”. Uważają oni, że wyścigi konne powinny zostać zakazane oraz że zakłady na ten sport to obrzydlistwo, ponieważ konie powinny być wolne, a nie powinny być ,,torturowane” treningami, aby były szybsze. No i jeszcze dochodzi tutaj sprawa tego, że uważają, że jeśli koń złamie nogę to jest on odstrzeliwany.

A jak jest z historią koni?

W pewnym momencie naszych dziejów pojawił się hazard, a co za tym ludzie zaczęli się również zakładać ze sobą. No i zaczęło się, ponieważ w niedługim czasie pojawiły się wyścigi konne, gonitwy psów, oraz gra w kości. Szczególnie popularne były wyścigi konne, z racji tego że były jedną z atrakcji igrzysk olimpijskich, starożytni rzymianie bardzo lubili, kiedy występowały konie, które się ścigały ze sobą, ale też nie w taki sposób jak to się wam wydaje. Wyglądało to mniej więcej tak, że konie występowały w parach (a czasami nawet w dwóch) i ciągnęły za sobą powóz w którym stał człowiek, który je prowadził. Ścigały się ze sobą zazwyczaj dwie bądź cztery drużyny, które nazywane były kolorami (na przykład czerwoni, niebiescy, zieloni itd.).

A czy w dzisiejszych czasach, konie nadal się ścigają?

Na współczesnych wyścigach koni (co ciekawe, również przy gonitwach psów) jedyne co się liczy, to szybkość. W odróżnieniu od czasów rzymskich, występuje tutaj jeden jeździec oraz jeden koń na jednym torze. To wszystko, nic więcej współczesnym zawodom nie potrzeba. Chociaż w naszych czasach kilka rzeczy uległo dość nietypowej zmianie, ponieważ ludzie którzy są dżokejami nie są dzisiaj sławni i uwielbiani tak jak w starożytnym Rzymie, ale to właśnie konie są, nadaje im się ciekawe nazwy, oraz zawsze jak się mówi o tego rodzaju zawodów, to rozmowa nie toczy się na temat dżokeja, tylko na temat konia, prawie zawsze pada tu pytanie o to, który koń wygrał (a nie jeździec).


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułW których dyscyplinach sportowych jesteśmy światową potęgą?
Następny artykułJak przechytrzyć bukmachera?
Który bukmacher internetowy jest teraz w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.