Zakłady bukmacherskie na e-sport to dość ciekawy temat – mało kto tak naprawdę w Polsce się nimi interesuje. Jest o to zazwyczaj wąskie grono osób, które raczej kryje się z tym, że uczestniczą w takim procederze, z racji tego że zakłady bukmacherskie nie mają najlepszej opinii w naszym kraju. No ale przecież na zakładach bukmacherskich można zarobić niezłe pieniądze – nieprawdaż?

E-sport dla nowych graczy zakładów bukmacherskich – na co uważać?

Poznaj rodzaje zakładów bukmacherskich!

Jeśli nie znamy zasad gry, to tak naprawdę równie dobrze możemy nie obstawiać, z racji tego że przecież nie będziemy wiedzieli jak obstawiać, czyż nie? Dlatego też, jeśli chcemy zacząć obstawiać zakłady na e-sport, to najlepiej zacząć od najpopularniejszych rodzajów zakładów bukmacherskich. Dlaczego? – Odpowiedź jest prosta – są łatwo dostępne u praktycznie każdego bukmachera, dzięki czemu praktycznie zawsze możemy je obstawiać i zdobywać przez to cenne doświadczenie. No ale przejdźmy już do tematu. Jeśli chodzi o popularność, to najpopularniejszym właśnie rodzaj zakładów jest :

zakład 1×2 – czyli tak zwany zakład trzydrogowy. Polega on na tym, że obstawiamy (1) zwycięstwo gospodarzy, (x) remis bądź (2) zwycięstwo gości. Jest to najpopularniejszy i najczęstszy zakład, jeśli chodzi o piłkę nożną, łatwo się go również obstawia, dlatego też obstawianie zakładu trzydrogowego nie powinno nam sprawić wyjątkowych trudności.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Oprócz tego, możemy również zacząć też obstawiać tak zwane zakłady specjalne. Co prawda nie pojawiają się one zbyt często, ale  są one o tyle ciekawe, że jeśli nie interesujemy się sportem – to możemy je obstawiać, z racji tego że często dotyczą one popularnych wydarzeń społecznych, dajmy tu na przykład politykę. Kto nie obstawia przegranej przeciwnika, ten gapa.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy typowaniu e-sportu?

Przede wszystkim, ,,świeży” gracz zakładów bukmacherskich powinien korzystać wyłącznie z usług licencjonowanych firm bukmacherskich, które posiadają odpowiednie zezwolenia Ministerstwa Finansów, z racji tego że w 2017 roku Ustawa o grach losowych uległa nowelizacji, przez co wszyscy bukmacherzy, którzy chcieliby oferować zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju – muszą się ubiegać o licencję naszego Ministerstwa Finansów. Każdy, legalny bukmacher powinien posiadać odpowiednią formułkę, którą zazwyczaj możecie znaleźć na samym dole strony.

Musimy pamiętać o tym, że jeśli dany bukmacher nie ma takiej formułki na swojej stronie – to najlepiej jak najszybciej zabierać się z tej strony, ponieważ jest to nielegalna firma bukmacherska i jeśli będziemy próbować obstawiać u takiej firmy zakłady bukmacherskiej – może czekać nas kara, o której mowa w znowelizowanej ustawie o grach losowych, która mówi o bardzo wysokim koszcie dla naszego portfela. Dlatego też zamiast decydować się na rozgrywkę u nielegalnych firm, zdecydowanie lepiej jest po prostu zaufać naszym rodzimym firmom. Dzięki temu też, pieniądze z gry pozostają w kieszeni naszych rodaków, a nie uciekają za granicę, przez co nie biedniejemy jako kraj – chociaż nie do wszystkich taka argumentacja niestety dociera.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy granie w karty online stało się popularne poprzez kwarantannę?
Następny artykułJak typować e-sport i nie stracić? – Poradnik od eksperta
Który bukmacher internetowy jest teraz w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.