To naturalne że każdy chciałby mieć ,,rentgen w oczach” który pozwoliłby mu poznać karty swoich przeciwników, jednakże w prawdziwym życiu ta sztuka jest zazwyczaj zarezerwowana dla najlepszych – chociaż i im czasami się to nie udaje. Mimo to warto spróbować nauczyć się czytania kart. Jednakże jak to uczynić?

Jak trafnie przewidzieć karty naszego przeciwnika w pokerze?

To co zobaczysz na filmie – niech na nim zostanie

Czasami w świecie telewizji ludzie kręcą czasem filmy, gdzie spotyka się niesamowite przewidzenia rozgrywki oraz świetne blefy, jednakże wiele osób zapomina, że to film – czyli tak naprawdę takie sytuacje są po prostu wyreżyserowane, a osoby, które starają się to powtórzyć, zazwyczaj zawodzą, bo w końcu szansa na powtórzenie tego co widzieli w telewizji, jest bardzo nikła.

Dlatego też zachowywanie się w sposób lekceważący, bo myślimy ,,że wygramy” jest bardzo głupim podejście, bo bardzo łatwo możemy stracić sporo pieniędzy, a pozostanie nam tylko szok oraz niedowierzanie – zawsze pamiętajcie o tym, że poker to gra, która łatwo nie wybacza błędów. Dodatkowo można się od niej uzależnić. Jak pomóc osobie uzależnionej od pokera? – tego dowiecie się w innym poradniku, który dla was za niedługo przygotujemy.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Nie przypisuj swoich zachowań przeciwnikowi!

Dobre przewidzenie kart oznacza też wyrobienie w sobie umiejętności postrzegania drugiej osoby obiektywnie. To wymaga wiedzy dotyczącej samego przeciwnika, jak i również trochę na temat samej psychologii, jednakże większość graczy idzie na przysłowiową ,,łatwiznę” przez co przypisują oni własne cechy swojemu rywalowi. Bardzo ważne jest również to, aby nie zakładać, że każdy jest od nas lepszy, dlatego też podejście do pokera w polsce rzeczowo, najpierw poprzez rozeznanie swojego przeciwnika a później zauważenie schematów jego gry pozwoli nam na poprawne przewidzenie jego kart w rozdaniu, bądź przynajmniej na spasowanie w wypadku, kiedy wiemy że nie warto jest grać to rozdanie.

A co jeśli mamy ochotę trochę poćwiczyć blef?

Otóż musimy pamiętać również o tym, aby przy nauce blefowania nie ograniczać się do zbyt prostej analizy przeciwnika. Czasem jest ciężko dokonać jej przy prawdziwym stole, kiedy jesteśmy zdenerwowani, dlatego też na początek warto jest spróbować się z innymi ludźmi, w grze w pokera na internecie. Na ten moment w Polsce jedyny sposób na to, to Betgames STS. Aby legalnie grać w pokera online w sts betgames, co prawda nie do końca gramy w pokera, a raczej wcielamy się w rolę widza, który może obstawić, które karty zwyciężą w danym rozdaniu na żywo. Może i nie jest to typowa forma gry w pokera, ale to na ten moment jedyna legalna alternatywa dla zapalonych pokerzystów, którzy chcą nauczyć się blefowania poprzez grę online.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy w pokera można grać przez aplikację mobilną?
Następny artykułJak rozróżnić graczy pokera, których spotkamy przy stoliku?
Który bukmacher internetowy jest teraz w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.