Wysokie kursy wzbudzają emocje wśród wszystkich bukmacherskich graczy. Każdy, kto obstawia mecze chciałby wygrywać jak najwięcej. Dotyczy to zarówno tych, którzy grają sobie rekreacyjnie dla przyjemności jak i tych, którzy uczynili sobie z bukmacherki sposób na regularny zarobek. Nie warto się oszukiwać, wysokie wygrane biorą się nie tylko z naszych analiz i umiejętności przewidywania, ale także w dużym stopniu od kursów oferowanych przez bukmachera. Jaki bukmacher Polski online posiada najbardziej atrakcyjne kursy na rynku?

gdzie wysokie kursy bukmacherskie
Który Polski bukmacher online ma najwyższe kursy bukmacherskie?

Od czego zależą kursy bukmacherskie?

Ustalanie kurów przez firmy bukmacherskie nie jest takie proste jak mogłoby się to wydawać. Bukmacherzy szacują szanse zespołów na podstawie statystyk, historii spotkań, zestawieniem formy z ostatnich meczów, a także bilansem wygranych, składami, i ogólną formą zespołu. Robią to jednak nie tak jak gracze, którzy zazwyczaj rozważają dany mecz tylko na kilku płaszczyznach, ale czynią to w sposób globalny, wykorzystując do pracy specjalistyczne programy komputerowe.

Bukmacherzy z wysokimi kursami są oczywiście bardziej popularni, mają więcej aktywnych graczy, dlatego bukmacherowi również opłaca się wystawiać wyższe kursy niż konkurencja.

Na ostateczny kurs bukmacherski ogromny wpływ mają jednak analitycy sportowi, czyli tzw. oddsmakerzy. Są to głównie byli typerzy, którzy wyróżniali się ogromną wiedzą o swojej ulubionej dyscyplinie sportowej, a ich typy dawały im szansę na ogromne wygrane. Osoby te muszą spełniać wiele cech. Przede wszystkim muszą posiadać analityczne zdolności oraz umieć pracować z cyframi, pod ogromną presją.

Osoby ustalające kursy mają mnóstwo kontaktów, które gwarantują im najświeższy dostęp do wszelkiego rodzaju ukrytych przed opinią publiczną informacji dotyczących danej drużyny, zawodników czy trenera. W profesjonalnym sporcie wszystko odgrywa ogromną rolę, a o końcowym zwycięstwie mogą decydować nawet tak prozaiczne rzeczy jak to, czy czołowy zawodnik wyspał się przed meczem, a w szatni znalazł swoją ulubioną wodę mineralną. Jeśli nie, kursy od razu maleją. Czasem w mniejszym, praktycznie niezauważalnym stopniu, czasem w większym. 

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Oznacza to więc, że o końcowym kursie decyduje człowiek. Ma to miejsce przede wszystkim w najbardziej popularnych rodzajach zakładów. Pozostałe przeliczane są odpowiednio na podstawie uzyskanych danych. 

Warto jednak wiedzieć, że my, jako gracze, również mamy wpływ na to jak rozkładają się kursy.

Kiedy wiele osób stawia na drużynę gospodarzy, to nawet w sytuacji, gdy nie jest ona faworytem, jej kurs znacząco spada. Wahania kursów to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez bukmacherskich graczy sposobów na osiągnięcie sukcesu. Spadające kursy w dużej mierze dotyczą ustawionych meczy lub takich, w których kilku grubych graczy dojdzie do informacji, która nie trafiła do osób zajmujących się kursami. 

Który bukmacher ma najlepsze kursy?

Spróbujmy teraz odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie tekstu. 

Od razu ostrzegam – ocena taka nie jest jednoznaczna, gdyż kursy u każdego bukmachera różnią się w zależności od dyscypliny, ligi, czy nawet dnia, w którym obstawiamy zakłady. Można jednakże szacunkowo stwierdzić, który z bukmacherów posiada najmniejszą marżę. Ocenimy to na przykładzie piłki nożnej, gdyż to właśnie na tę dyscyplinę marża jest najmniejsza.

W czołówce znajdują się tacy bukmacherzy jak Fortuna, Etoto i ForBet. Obie firmy posiadają marżę zwykle nie przekraczającą 4%. Jest to najlepszy tego typu wynik w naszym kraju, porównywany do tego co oferują zagraniczni bukmacherzy. Miedzy 4 a 5% marży oferują bukmacherzy TotalBet i Betclic. Popularny LVBet znajduje się w kolejnej kategorii (5-6% marży) razem z PZBuk, STS. Pozostali bukmacherzy mają niestety dużo większe prowizje. Rekordzistą jest totolotek, u którego marża to ponad 7%.

Poprzedni artykułCzy warto obstawiać remisy w koszykówce?
Następny artykułPolski bukmacher Etoto – opinie, promocje, oferta zakładów
Polecani bukmacherzy w Polsce posiadają doskonałe opinie graczy zakładów bukmacherskich. Legalni bukmacherzy online oferują więcej niż pozostałe podmioty hazardowe, mają lepszą ofertę zakładów, wyższe kursy i ciekawsze promocje bukmacherskie za darmo.