Obstawiając spotkania sportowe nie można nie znać chociażby podstawowych terminów, którymi kierują się bukmacherzy. Jeżeli jest inaczej, narażasz się na porażkę. Początkujący gracze znają praktycznie jedno oznaczenie „1×2” i typują tylko jedną z możliwych opcji, czyli zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości. Po pierwsze, grając tylko w ten sposób, szanse jakie mamy na wygraną wynoszą jedynie 33,33%. Po drugie, do dyspozycji mamy jeszcze bardzo dużo innych wydarzeń, które ułatwią nam typowanie spotkań. Dlatego koniecznie powinniśmy poznać pozostałe terminy. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych pojęć bukmacherskich, które pomogą Ci w ogrywaniu bukmachera.

terminy bukmacherskie
Terminy bukmacherskie – co to jest handicap, DNB, under/over?

Handicap

W bukmacherce występują dwa rodzaje handicapów, europejski oraz azjatycki. Celem handicapów jest wyrównanie szans w przypadku, gdy spotykają się drużyny o zgoła odmiennym potencjale. Przykładem może być mecz Juventus Turyn – Chievo Verona. Tutaj zdecydowanym faworytem jest Juventus, który w lidze włoskiej jest o klasę lepszy od pozostałych zespołów. Na zwycięstwo Juventusu mamy kurs jedynie 1,10. Jest to kurs absolutnie nie do grania, ale jeżeli na starcie dodamy np. dwie bramki Chievo, szanse już się wyrównują. Kurs na zwycięstwo Juventusu wynosi wtedy 2,10.

Taka sytuacja jest oznaczana następująco Juventus (-2H) – Chievo. Jeżeli Juventus zwycięży z Chievo różnicą trzech bramek, nasz zakład jest wygrany, ale jeżeli wygra różnicą tylko dwóch bramek to zakład jest przegrany. W przypadku handicapu azjatyckiego w takiej sytuacji mielibyśmy zwrot, ale niestety nie jest on dostępny u wszystkich bukmacherów w Polsce.

Powyżej/poniżej (Over/Under)

Tutaj najprościej rzecz mówiąc chodzi o ilość strzelonych goli w meczu. Obstawiając zakład powyżej 2,5 bramek w meczu, muszą wpaść co najmniej 3 bramki. Jeżeli mecz zakończy się z liczbą 2 bramek, zakład jest przegrany. Poza obstawianiem liczby bramek w meczu, możemy również typować liczbę strzelonych goli przez tylko jeden z zespołów lub liczbę bramek w pierwszej lub w drugiej połowie. Kombinacji jest na prawdę sporo.

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

BTTS (Both Team To Score)

Ten termin również jest bardzo prosty w zrozumieniu. Oznacza, że obie drużyny strzelą gola w meczu. Do wyboru mamy dwie opcje TAK lub NIE.

DNB (Draw No Bet)

Termin ten oznacza „remis nie ma zakładu”. Jest to pewnego rodzaju handicap azjatycki. Jeżeli drużyna, na którą postawiliśmy wygra swój mecz to my również zwyciężamy, ale zakład DNB daje nam podpórkę. Jeżeli nasza drużyna zremisuje spotkanie, to zakład ten jest unieważniony. Ten rodzaj zakładu można porównać do zakładu 1X, ale różnica jest taka, że w przypadku remisu nasz zakład jest wygrany. Oczywiście kurs wtedy jest o wiele niższy.

Valuebet

To jest to co gracze lubią najbardziej, czyli wartościowe spotkanie. Bywają przypadki, kiedy bukmacher wystawia zaskakująco wysoki kurs na drużynę, która teoretycznie jest lepsza od rywala. Taki zakład jest jak najbardziej warty ryzyka, ponieważ kurs jest zawyżony.

Krecz

Jest to niedokończone spotkanie w tenisie, inaczej walkower. Sport ten jest niezwykle wyczerpujący i zdarza się, że niektórzy zawodnicy nie są w stanie dokończyć spotkania. W takich sytuacjach następuje krecz, a my otrzymujemy zwrot stawki za postawiony zakład.

Poprzedni artykułCzy zakłady bukmacherskie mogą być źródłem uzależnienia?
Następny artykułUmiejętność gry w zakładach bukmacherskich online
Polecani bukmacherzy w Polsce posiadają doskonałe opinie graczy zakładów bukmacherskich. Legalni bukmacherzy online oferują więcej niż pozostałe podmioty hazardowe, mają lepszą ofertę zakładów, wyższe kursy i ciekawsze promocje bukmacherskie za darmo.