Poker to gra, która przyciąga do siebie miliony osób. Naturalnie z tak wielką populacja graczy nieuniknione stało się to, że gracze podzielili się na poszczególne typy. Jakie więc istnieją rodzaje pokerzystów, jakich możemy spotkać przy stoliku?

Jak rozróżnić graczy pokera, których spotkamy przy stoliku?

Uproszczony podział pokerzystów

– Gracz ,,pasywny” –zazwyczaj sprawdza w każdej sytuacji, byle tylko zobaczyć co pojawi się w kartach, marnując przy tym sporo żetonów. Kiedy już trafi mu się dobry układ, nie ma dość odwagi by zaryzykować i podbić, aby wyciągnąć pieniądze od rywali.

– ,,Agresor” –starannie dobiera swój układ z którym wchodzi do gry, nie marnuje żetonów na bezsilne próby trafienia czegoś. Kiedy jednak ma dobrą kartę, gra agresywnie, ostro podbija stawkę, a jego rywale muszą zapłacić, kiedy chcą go sprawdzić.

– ,,Mieszaniec” – bardzo trudny przeciwnik, głównie ze względu na swoją nieprzewidywalność gry. Pozornie wygląda jak gdyby szastał żetonami na lewo i prawo, Jednak grając wiele gier często trafia dobry układ a jego ostra licytacja odstrasza graczy pasywnych i często wygrywa on rozdanie nim dojdzie do końca gry mimo, że niekoniecznie ma najlepszą rękę.

– ,,Doświadczony” –czeka na dobrą kartę i nie zmarnuje fortuny na sprawdzanie rywali w jakimkolwiek etapie gry, jednak podobnie jak w przypadku gracza pasywnego, gra za mało agresywnie kiedy już dostanie dobry układ.

Co zrobić aby wygrywać w pokerze częściej?

Wiele osób zastanawia się, jak gra się w zwykłego pokera. Otóż poker jest grą, gdzie nieustanne musimy dostosowywać swoją grę do panującej sytuacji. Brzmi to banalnie, ale nie jest wcale proste do zrobienia. Wraz z doświadczeniem i ciągłą grą znajdziesz jednak swój sposób na granie w pokera. Pamiętaj o tym, żeby ciągle analizować swój sposób gry, po to aby w przyszłości rozgrywać swoje rozdania lepiej. To ciężka praca ale jej efekty są tego warte.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Dlaczego gra w pokera online przekracza popularność zwykłego pokera w Polsce?

Ponieważ gra w legalnego pokera online jeszcze do ostatnich dwóch lat nie była łatwo dostępna, przez co naturalnie tworzy się efekt ,,zakazanego owocu” – przez co większość osób dopiero odetchnęło z ulgą kiedy pojawiła się usługa Betgames STS. Dlatego też, jeśli teraz nadejdzie nam ochota na zagranie kiedyś w pokera późną nocą, to do wyboru będziemy mieli wyłącznie albo państwowy produkt (Total Casino) bądź też usługę Betgames STS.

Co prawda nie jest to samodzielne granie w pokera, ponieważ my jedynie obstawiamy, która ręka wygra w obstawionym przez nas rozdaniu. Może i nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ale na ten moment to jedyna opcja aby grać w legalnego pokera online. Naturalnie z powodu bardzo restrykcyjnych przepisów gra w Betgames STS nie wygląda stricte tak samo jak gra w normalnego pokera. W tym wypadku jest to po prostu obstawianie kart, którymi grają gracze w realnym studio. Rozgrywkę prowadzi zazwyczaj piękna pani krupier, która informuje nas o wszystkim w czasie rozgrywki na żywo.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak trafnie przewidzieć karty naszego przeciwnika w pokerze?
Następny artykułCzy zakłady bukmacherskie to dobry sposób na nudę podczas kwarantanny?
Który bukmacher internetowy jest teraz w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.