Zakłady bukmacherskie są bardzo popularne w wielu krajach na świecie. Niektórzy w punktach spędzają wiele godzin tygodniowo. Takim osobom Internet mocno ułatwił życie – nie tracą mnóstwa czasu na dojazdy i powroty z punktów. Niestety, to nie oznacza że wszyscy ci ludzie mają wiedzę i umiejętności pozwalające na długotrwałe zyski w tej dziedzinie. Gdyby tak było, wszyscy bukmacherzy już dawno przestaliby istnieć.

zakłady bukmacherskie wygrana
Jak grać z bukmacherem żeby przestać przegrywać?

Zakłady bukmacherskie są sprytniejsze?

Firmy bukmacherskie są wyposażone w wiele narzędzi które pozwalają im zachować przewagę nad zdecydowaną większością graczy. Niektóre z nich to:

– analitycy,

– skomplikowane programy wyposażone w wiele różnych składowych, które pomagają właściwie oszacować prawdopodobieństwo zdarzeń a co za tym idzie i kursy,

– błyskawiczny dostęp do wszelkich ruchów kursów na rynku, dzięki czemu firmy mogą je niemal natychmiast korygować, co powoduje, że nawet szybkie działanie klientów w celu zawarcia opłacalnego zakładu, może być nieskuteczne,

– marża itp.

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Do tego dochodzi opodatkowanie – szczególnie wysokie w Polsce – 12% od każdego zakładu. W całości przerzucone w naszym kraju na graczy. Kolejną trudnością jest dodatkowy 10% podatek, który dotyczy wygranych na pojedynczym kuponie na kwotę powyżej 2280 złotych – na mocy ustawy o podatku dochodowym z 1991 roku.

W innych krajach podatki są niższe lub ich w ogóle nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o graczy np. w Wielkiej Brytanii gracz nie płaci podatku, do tego mając dużo szerszy wybór bukmacherów, zarówno w punktach naziemnych jak i w Internecie, może prowadzić z firmami bardziej sprawiedliwą rywalizację.

Czy wygrywanie u bukmachera jest możliwe?

Należy pamiętać, że odsetek klientów wygrywających w długim okresie w zakładach wzajemnych jest niewielki – szacuje się go na 1-5% – i to w warunkach gdzie opodatkowanie, nie jest po stronie graczy. Z tego wynika, że umiejętność wygrywania mając przeciw sobie dobrze wyposażonego bukmachera i podatek jest bardzo trudna. Można starać się niwelować te przeszkody, korzystając z dostępnych bonusów, specjalnych ofert, które mają miejsce zarówno w punktach stacjonarnych jak i Internecie (np. dzień bez podatku z pewnymi warunkami).

Niezbędna jest również dogłębna wiedza o lidze/dyscyplinie w której dana osoba specjalizuje się. Informacje o transferach, kontuzjach, chorobach, pauzach za żółte kartki czy innych zawieszeniach są z pewnością dobrze znane osobom, które poważnie myślą o regularnych wygranych w starciu z bukmacherami.

Pomocne jest również obserwowanie for bukmacherskich jak betonline.net.pl czy grup dyskusyjnych, stron związanych z typami, gdzie często można odnaleźć wartościowe informacje, które są kluczowe w ostatecznym wyborze zdarzeń i rozstrzygnięć. Znajomość z osobami z innych części Polski czy nawet z innych państw na różnych kontynentach, może nam pomóc w wielu przypadkach zaskoczyć firmę bukmacherską.

Szczególnie dotyczy to lig/dyscyplin mniej popularnych, o których bukmacherzy nie mają dokładnych informacji, a wystawione przez nich kursy mogą nie być odpowiednie. Bardzo trudno wygrywać regularnie, traktując tą dziedzinę tylko hobbystycznie.

Poprzedni artykułTerminy bukmacherskie – co to jest handicap, DNB, under/over?
Następny artykułCzy warto obstawiać remisy w koszykówce?
Polecani bukmacherzy w Polsce posiadają doskonałe opinie graczy zakładów bukmacherskich. Legalni bukmacherzy online oferują więcej niż pozostałe podmioty hazardowe, mają lepszą ofertę zakładów, wyższe kursy i ciekawsze promocje bukmacherskie za darmo.