Mówiąc o potędze polskiego sportu, od razu nasuwa się nam na myśl piłka nożna. Jednakże co jednocześnie zabawne i bardzo smutne, to od niemal trzydziestu lat polscy piłkarze nie osiągnęli żadnego, znaczącego sukcesu (ostatnio co osiągnęli to srebro na igrzyskach w Barcelonie w 1992). Mimo to piłka nożna i reprezentacja przyciągają na stadiony dziesiątki tysięcy kibiców. Jednakże w tym artykule chcemy wam pokazać, że nie tylko ,,mamy” piłkę nożną, ale również dyscypliny, które cieszą się równie wielką popularnością, co ona.

Wszyscy znamy tą śpiewkę ,,Polacy nic się nie stało!”

Nasza reprezentacja piłki nożnej może sobie tylko pomarzyć o sukcesach Polskich siatkarzy, która od półtorej dekady jest w ścisłej światowej czołówce. Pierwszy duży sukces w dwudziestym pierwszym wieku to wice-mistrzostwo świata w 2006 roku. Od tego czasu łupem naszych siatkarzy padło między innymi mistrzostwo Europy oraz co najbardziej prestiżowe, dwukrotnie mistrzostwo Świata. Za sukcesami reprezentacji idą oczywiście sukcesy drużyn ligowych. Co prawda żadna z nich nie sięgnęła jeszcze po siatkarską Ligę Mistrzów, jednak nie zamierzają się poddawać i prą dalej po zwycięstwo.

,,Chodź, Małysz skacze!” – to już nigdy nie wróci

Niestety, ale potęgą w sportach zimowych nigdy nie byliśmy. Nie tylko sportowo, ale też bukmachersko. Nasi bukmacherzy traktują obstawianie sportów zimowych za sezonowy dodatek, co jest nieco krzywdzące, widząc starania naszych chłopaków na arenie międzynarodowej. Co prawda góry mamy piękne, jednak warunki atmosferyczne pozwalają na treningi przez cztery, góra pięć miesięcy. Gdy jednak na przełomie wieków Polskę opanowała ,,Małyszomania”, wielu przewidywało, że będzie to tylko chwilowa sytuacja.

Jednak 5 minut Adama Małysza trwało dekadę. No ale kto nie lubił słyszeć ,,chodź, Małysz skacze!” bądź ,,co ma Małysz w kuchni? Ma łyżki!” (tak, to stary kawał, ale nawet po tylu latach jest śmieszny). Adam Małysz został postacią, które pokochały ostatnie pokolenia, większość o nim nadal nie zapomniała i wciąż trochę boli ich to, że nigdy więcej w życiu nie usłyszą tego ,,chodź Małysz skacze!”. W tym czasie sięgnął On po 4 medale olimpijskie i cztery tytuły mistrza Świata. Polacy pokochali skoki narciarskie i wielkimi nadziejami wypatrywali następców „Mistrza z Wisły”.

Fajny ten sport, taki z wypadkami

Patrząc na średnią frekwencję na meczu ligowym w najwyższej lidze, to najpopularniejszym sportem w Polsce okazuje się żużel. Nie ma co się dziwić, polska liga jest najsilniejszą ligą na świecie i pozostaje tylko żałować że nie istnieje żużlowa Liga Mistrzów. Chociaż jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie na żużel, to mają się one dobrze. Zamiast tego kibice, poza oczywistymi emocjami ligowymi, mogą emocjonować się walką naszych zawodników o tytuły mistrzostw świata. Nieco gorzej wygląda to jeśli chodzi o mistrzostwa świata seniorów, ostatni złoty medal zdobył Tomasz Gollob w 2010 roku.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJeśli posiadasz te cechy charakteru – unikaj zakładów bukmacherskich!
Następny artykułDlaczego wyścigi konne nie są już popularne?
Który bukmacher internetowy jest teraz w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.